راهکار کارخانه

راهکار کارخانه

راهکار های ما برای کارخانه ها

کاتالوگ راهکار های کارخانه ها

کارخانه ها همراه در حضور و غیاب با مسائل خاص خود در ارتباط هستند.

ساعات کاری چند تکه، شیفت های گردشی، ساعات نهار و تغذیه، مشکلاتی که بعضاً از تأخیر سرویس کارکنان بوجود می آید و تعداد پرسنل زیادی که دارای آثار انگشت آسیب دیده هستند بخشی از مسائلی هستند که این سازمان ها با آن دست و پنجه نرم می کنند.

نرم افزار حضور و غیاب تحت وب رادن این امکان را به کارخانجات می دهد که به سادگی انواع ساعات کاری چند تکه و گردشی را طراحی و به کار ببندد.

همچنین با استفاده از افزونه تصمیمات مدیریتی، می توان پیشنهادات تشویقی و یا تنبیهی سرپرستان و مدیران میانی را به تأیید مدیریت ارشد رسانده و نتایج حاصل را در محاسبات نهایی اعمال نمود.

همچنین با توجه به امکانات مربوط به کنسول تغذیه می توان وعده های غذایی سلف کارخانجات به دقت کنترل و هزینه های ناشی از سلف سرویس را مدیریت نمود.

در خصوص مسائلی که در اثر آمد و شد سرویس ها رخ می دهد نیز امکان ثبت احکام در نرم افزار می تواند پیشامد های گروهی نظیر تأخیر سرویس را کنترل و رفع نماید.

شیفت های تولیدی در بسیاری از کارخانجات شامل ساعت کاری های شبانه و شیفت های گردشی هستند که این موارد به راحتی در نرم افزار حضور و غیاب رادن قابل تعریف و استفاده هستند.

تعدد سایت های تولید و پراکندگی مکانی دستگاه های حضور و غیاب هم باعث می شود که نرم افزار حضور و غیاب تحت وب گزینه ای مناسب برای این سازمان ها باشد که با استفاده از امکان تخلیه خودکار دستگاه ها که در این نرم افزار فراهم شده است در زمان های مورد نظر کاربر اطلاعات مربوط به دستگاه تخلیه و به دیتا بیس (database) نرم افزار اضافه گردد.

یکی از مسائلی که در برخی واحدهای تولیدی و کارخانجات دیده می شود و عدم دسترسی بخش بزرگی از کارگران به رایانه است برای رفع این مشکل کیوسک های اطلاع رسانی شرکت سامانه هوش تجاری مدیریت پایدار می تواند جایگزین مناسب و ایده آل برای رایانه در محیط های صنعتی باشند.

این کیوسک ها که مخصوص استفاده عمومی و محیط های صنعتی طراحی و ساخته شده اند با صفحات تاچ ضربه و ضد رطوبت و ضد غبار ، کیبورد های استیل که ضد ضربه و ضد غبار می باشند به راحتی می توانند مشکل عدم دسترسی کارگران به رایانه را حل نماید.

همچنین به عنوان راه حل جایگزین می توان به امکان ثبت درخواست توسط سرپرست برای زیر دستان اشاره کرد که این امکان فراهم می آورد که سرپرستان بجای کارگران درخواست مرخصی و اضافه کار درج نموده و از امکانات مربوط به کنسول درخواست ها استفاده نمایند.

در کارخانجات و واحدهای تولیدی بسیاری از پرسنل به علت کار با ابزار تولید اثر انگشت های آسیب دیده دارند و ثبت اثر انگشت برایشان بعضاً نا ممکن است. برای رفع این مشکل دستگاه های تشخیص چهره پیشنهاد می گردد که بدون ارتباط فیزیکی توان ثبت حضور و غیاب پرسنل را دارند و به این ترتیب کارگران زحمت کش دیگر در ثبت تردد های خود دچار مشکل نخواهند بود با توجه به وضعیت خاص کارخانجات می توان پیشنهادات دستگاه ها و نرم افزار را برای کارخانجات به شرح زیر خلاصه نمود.

  • دستگاه ها: دستگاه های RF900 , RF800 که هم قابلیت ثبت چهره و هم اثر انگشت دارند و از قابلیت ارسال خودکار کارت تردد ها هم پشتیبانی می کنند.
  • در خصوص نرم افزار: نرم افزار حضور و غیاب تحت وب، کنسول تغذیه جهت مدیریت سلف سرویس، تابلو اعلانات به منظور مدیریت اطلاع رسانی و تصمیمات مدیریتی به منظور سامان دهی نظام تشویق و تأیید برای استفاده توسط کارخانجات پیشنهاد می گردد.