راهکار مدارس

راهکار مدارس

نرم افزار حضور و غیاب مدارس

در  سال های اخیر یکی از دغدغه های اصلی مدیران مدارس، بحث هوشمندسازی مدارس بوده که سبب پیشرفت هرچه تمام تر مدارس می شود.
با توجه به پیشرفت تکنولوژی این یک امر کاملا عادی است که همه ی مدارس از حداقل امکانات هوشمند برخوردار باشند.
یکی از این حداقل امکانات، برخورداری از سیستم حضور و غیاب دانش آموزان است.
با وجود این سیستم، و از طریق نرم افزار حضور غیاب مدرسه، یک ارتباط و کنترل از راه دور بین دانش آموز، خانواده و مدرسه شکل می گیرد که این بزرگترین مزیت استفاده از سیستم حضور و غیاب مدارس است.
بی شک به منظور حل مسأله ورود و خروج همزمان در مدارس باید از دستگاه هایی استفاده کرد که به سرعت و بدون وقفه احراز هویت انجام دهند بنابراین برای استفاده از دستگاه های کارتی پیشنهاد می گردد که  در نظر داشته باشید که کارت حضور و غیاب می تواند به عنوان کارت دانش آموزی نیز مورد استفاده قرار گیرد و در این امر به دانش آموزان احساس تشخیص می دهد و موجبات خشنودی آنان را فراهم خواهد کرد.

نرم افزار حضور و غیاب دانش آموزان چیست؟

اگر کمی عمیق تر به دوران درس و مدرسه فکر کنید، دفترهای قرمز و سبز رنگ شطرنجی و نسبتا بزرگی که هر زنگ روانه ی کلاس درس میشد تا لیست حضور و غیاب دانش آموزان در آن ثبت شود را به یاد می آورید.
استفاده از روش دستی برای حضور و غیاب بسیار زمان بر و دارای خطای بسیار بود.
حال با استفاده از دستگاه های حضور و غیاب در مدارس، از آن انرژی و زمان برای جای دیگری استفاده می شود و امکان خطا و اشتباه به صفر می رسد.
نرم افزار حضور غیاب دانش آموزان به کمک یک برنامه نویسی کاملا کاربردی و با استفاده از دستگاه های حضورو غیاب که کار کردن با آنها بسیار راحت و کاربردی می باشد، این امکان را به مدیران مدارس می دهد که با صرف کمترین زمان و بروز کمترین خطا، حضور و غیاب و ثبت ورود و خروج دانش آموزان خود را به ثبت برسانند و حتی این امکان را در اختیار والدین قرار بدهند که که کنترل ورود و خروج و تاخیر فرزند خود در مدرسه را به دست داشته باشند.

بهترین پیشنهاد برای نرم افزار حضور و غیاب در مدارس

به منظور انجام محاسبات مربوط به راهکار حضور و غیاب برای مدارس پیشنهاد می شود از نرم افزارهای تحت وب استفاده گردد و با استفاده از پنل شخصی هر یک از اولیا دانش آموزان می توانند با ورود به صفحه شخصی خود از تردد فرزند خود آگاه شده همزمان می توانند اعلام مرخصی از مدرسه را نیز از طریق کنسول درخواست  ها ارسال نموده و همچنین با استفاده از کنسول تابلو اعلانات می توانید اعلانات عمومی مدرسه را به سادگی معرض دید اولیا قرار دهید.
به علاوه با تعریف روندهای مناسب می توانید هماهنگی های عدم حضور دانش آموز و سرویس مدرسه را نیز پوشش دهید.
علاوه بر این با استفاده از کنسول تابلو اعلانات نرم افزار وب می توانید اعلانات عمومی مدرسه را به سادگی به اطلاع اولیا دانش آموزان برسانید.
با استفاده از کنسول اطلاع رسانی نرم افزار افراد تحت وب می توانید تردد های دانش آموزان را از طریق پیام کوتاه (SMS) به اطلاع والدین برسانید.

نرم افزار حضور غیاب مدرسه باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

خب قطعا هیچ کس برای یک نرم افزار به درد نخور، کند و دارای خطا هزینه ای پرداخت نمی کند!
بنابراین نرم افزار حضور و غیابی مورد استقبال قرار میگیرد که بهترین بازدهی را در کنترل دقیق ورود و خروج دانش آموزان داشته باشد.
و همچنین سرعت بسیار بالایی در اطلاع رسانی و پیگیری از طریق پنل پیامکی داشته باشد تا از همه نظر بهترین باشد و مورد رضایت همه ی کاربران خود باشد.
یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که نرم افزار حضور و غیاب دانش آموزان باید داشته باشد، راحتی و سهولت استفاده از آن است.
با باز کردن این نرم افزار، لیست حضور و غیاب هر کلاس جداگانه باز می شود و همانجا می شود تیک غیبت و یا تاخیر دانش آموزان را به سادگی وارد نرم افزار کرد.
بر روی این لیست معلم، مدیر مدرسه و والدین دانش آموزان باید نظارت لازم را داشته باشند.
این نرم افزار باید این امکان را داشته باشد که به طور مجزا بر روی سیستم معلمین و سایر کارکنان مرتبط با سیستم آموزشی، قابل نصب باشد تا معلمان و حتی خانواده ها بتوانند جداگانه کنترل لازم را روی کلاس درس دانش آموز و فرزند خود داشته باشند.
نرم افزار حضور و غیاب مدارس باید امکان نصب به صورت دستی را نیز داشته باشد تا در صورت بروز خطا و مشکل، مدیر و معلمان بتوانند به صورت موقت خودشان نرم افزار را مجدد راه اندازی و فعال کنند تا زمانی که مشکل از سمت پشتیبانی شرکت ارائه دهنده ی خدمات، رفع شود.

مزایای نرم افزار حضور و غیاب مدرسه

کار با این نرم افزار بسیار راحت و کاربردی است فقط کافیست که همه ی سیستم های سامانه مدیریت مدرسه را به این نرم افزار وصل کنید  و بعد شاهد مزایای زیر از این نرم افزار باشد.

  • قابلیت اتصال نرم افزار حضور و غیاب مدارس به چند دستگاه
  • سیستم دقیق و کاربردی  برای شناسایی دقیق همه ی دانش آموزان 
  • سهولت در کار کردن با سیستم حضور و غیاب
  • امکان ثبت تاخیر و یا غیبت دانش آموزان
  • محاسبه ساعت تاخیر دانش آموز و همچنین ساعات حضور او در مدرسه
  • قابلیت متصل شدن به شبکه اینترنت
  • قابلیت نصب به صورت جداگانه برای کارمندان مدارس

قیمت نرم افزار حضور و غیاب مدرسه

با یک سرچ ساده می توانید انواع و اقسام دستگاه ها و نرم افزار های حضور و غیاب چینی با قیمت ارزان را در بازار پیدا کنید و خیلی راحت یکی ازاین دستگاه ها را برای مدرسه ی خود تهیه کنید!
اما در آن صورت مسئولیت اختلال و از کار افتادن نرم افزارتان و یا خراب شدن دستگاهتان، با خودتان می‎باشد.
خب قطعا آرامش اعصاب و جلو رفتن روند حضور و غیاب در مدارس به صورت درست و صحیح، از هرچیز دیگری برای شما باید مهم تر باشد پس باید در انتخاب سیستم حضور و غیاب مناسب برای مدرسه ی خود بیشترین مطالعه و تحقیق را داشته باشید.
نرم افزار های حضور و غیاب دانش آموزان که توسط شرکت سامانه هوش تجاری مدیریت پایدار ارائه شده است، ممکن است از نظر قیمت گران تر از دستگاه های مشابه چینی باشد اما از نظر کارایی و کیفیت و ضمانت کار، بسیار با ارزش تر  از نمونه های مشابه است پس پیشنهاد می کنیم که گول قیمت ارزان سیستم های حضور و غیاب مدارس را نخورید و با کیفیت ترین نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب دانش آموزی را برای مدارس خود تهیه کنید.