۶ مزیت استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

6 مزیت استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

۶ مزیت استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره :

در خصوص ۶ مزیت استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره نسبت به دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی می توان گفت که در دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره تمام معایبی را که دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی داشتند را از بین برده اند.

مزیت اول:

به طور مثال، کارکنان بعضی از سازمان ها، مانند کارخانه ها، یا بخش های مختلف بیمارستان ها، آشپزخانه ها و رستوران ها در استفاده از دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی محدودیت هایی دارند. با توجه به اینکه در دستگاه های تشخیص چهره تماس فیزیکی بین کاربر و دستگاه وجود ندارد، عملاً این محدودیت ها حذف شده است.

به راحتی می توان از دستگاه های تشخیص چهره در محیط های کاری ای که اثر انگشت کارکنان خیلی زود از بین می رود یا به خاطر آلودگی هایی مثل وجود روغن یا وجود براده ها که در محیط وجود دارد که ممکن است به اثر انگشت کارکنان صدمه وارد شود، استفاده کرد.

مزیت دوم:

نکته ی دیگر اینکه با توجه به نبود تماس فیزیکی بین کاربر و دستگاه، انتقال باکتری، میکروب یا ویروس و … از طریق لمس سنسور ممکن نیست و از این بابت هم بسیار کمک می کند. اگر این مسئله برای سازمان بسیار حائز اهمیت باشد و روی این موضوع نظر خاص داشته باشند، این دستگاه مشکل دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی را ندارد.

مزیت سوم:

دیگر اینکه نسبت به دمای محیط و وضعیت رطوبت محدودیتی ندارد. همان طور که گفته شد، اگر در رطوبت مجاز دستگاه باشد، دستگاه دیگر بدون هیچ مشکلی کار خواهد کرد و به طور مثال در فصل های سرد و خشکی مثل پاییز و زمستان آن مشکلاتی که برای اثر انگشت و خشکی پوست به وجود می آید، دیگر در این دستگاه ها وجود ندارد و به راحتی کار می کنند.

مزیت چهارم:

نکته ی بعدی در خصوص مزیت دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره این است که با توجه به اینکه برای هر فرد بیش از یک بار نمی شود چهره تعریف کرد، امکان تقلب به هر شیوه ای را تقریباً به صفر می رساند. منظور از “تقریباً به صفر می رساند” این است که در دستگاه های قدیمی که تکنولوژی های قدیمی در آن ها به کار رفته بود، امکان اسکن سه بعدی را نداشته و عمق را تشخیص نمی دادند و در شرایط بسیار خاص می توانستند دستگاه را با تصویر فرد هم فریب دهند. اما با تکنولوژی های جدید این مشکل نیز رفع گردید و با توجه به اینکه عمق ـ مثلاً ـ فاصله ی نوک بینی تا گونه یا عمق چشم را هم اندازه گیری می کند، عملاً دیگر امکان فریب دستگاه با استفاده از عکس فرد وجود ندارد.

مزیت پنجم:

از دیگر مزیت ها این‌ است که سرعت عمل بالای دستگاه ها می باشد.

مزیت ششم:

یک نکته ی دیگر هم که شاید در این دستگاه ها بتوان نام برد، این است که بالاخره تکنولوژی های جدید یک سری دوست داران پر و پا قرص دارند. اینکه همیشه عده ای هستند که اعتقاد دارند تکنولوژی های جدید را استفاده کنند و می خواهند در زمینه ی مصرف تکنولوژی و استفاده از فناوری همیشه آخرین ها را در اختیار داشته باشند.

طبیعتاً این دستگاه ها جذابیت های خاصی هم برای این دسته از مشتریان دارند.

برای مشاهده‌ی قیمت دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره کلیک کنید!

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
Hidden