امروزه شرایط بحرانی در اقتصاد کشور مدیریت کسب‌وکارها و سازمان‌ها را با چالش جدی مواجه کرده است. باوجوداینکه دستگاه و نرم‌افزار حضور و غیاب، هزینه‌های اضافی سازمان را کاهش می‌دهند، اما ممکن است برخی از سازمان‌ها بودجه کافی برای خرید سیستم حضور و غیاب نداشته‌باشند. بنابراین، مدیران، خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت را در اولویت قرار می‌دهند. در این مقاله، نکات مهم درباره خرید ارزان‌ترین سیستم‌های حضور و غیاب را بررسی خواهیم‌کرد تا علاوه‌بر انتخاب یک محصول باکیفیت، خرید باصرفه و مطمئنی را برای سازمان خود انجام دهید.

در این مقاله خواهید خواند

نکات مهم که باید قبل از خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت بدانید

احتمالاً دیدگاه شما به‌عنوان مدیر سازمان این است که خرید سیستم حضور و غیاب برای سازمان شما هزینه اضافی ایجاد می‌کند. اگر برای خرید این دستگاه بودجه کافی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم به‌جای استفاده از روش‌های قدیمی برای ثبت حضور کارکنان، خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت را در اولویت قرار دهید.

نکات مهم که باید قبل از خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت بدانید
نکات مهم که باید قبل از خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت بدانید

دستگاه و نرم‌افزار حضور و غیاب به شما کمک می‌کنند تا هزینه‌های مدیریت کارکنان را کاهش دهید. برای مثال، با استفاده از این دستگاه می‌توانید ورود و خروج کارکنان را به‌طور دقیق ثبت کنید و دستمزد ماهانه آن‌ها را براساس ساعات کاری آن‌ها پرداخت کنید. بنابراین، از پرداخت حقوق اضافی به کارکنان متقلب یا حواس‌پرت جلوگیری می‌کنید.

هزینه خرید دستگاه حضور و غیاب نسبت‌به سایر هزینه‌های سازمان، قابل‌مقایسه نیست، به‌طوری‌که خرید و نصب این دستگاه نیاز به بودجه بسیار کمی دارد. از طرفی خرید سیستم حضور و غیاب به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت به‌حساب می‌آید، زیرا هزینه‌های اضافی مانند استخدام کارشناس منابع انسانی یا پرداخت حقوق و دستمزد اضافی به کارکنان را کاهش می‌دهد.

بهترین سیستم برای ثبت ورود و خروج کارکنان، دستگاه حضور و غیاب بیومتریک است. دستگاه بیومتریک افراد را براساس مشخصات منحصربه‌فرد مانند اثر انگشت آن‌ها تشخیص می‌دهد. بنابراین، تقلب در سازمان شما از بین می‌رود، زیرا کارکنان باید برای ثبت حضور خود در سازمان حاضر شوند و هیچ‌کس نمی‌تواند حضور دیگری را ثبت کند.

ارزان‌ترین دستگاه حضور و غیاب جهان‌گستر چیست؟

متخصصان شرکت جهان‌گستر، دستگاه‌های حضور و غیاب را براساس نیازهای سازمانی طراحی کرده‌اند. برای مثال، شما می‌توانید برای یک استارتاپ یا کسب‌وکار کوچک، دستگاهی را انتخاب کنید که ظرفیت تشخیص اثر انگشت کمتری دارد و قیمت آن ارزان است.

از طرفی جای نگرانی نیست، شما می‌توانید هم‌زمان با توسعه منابع انسانی سازمان، دستگاه موجود را ارتقا دهید و از امکانات بیشتر دستگاه جدید برای شرکت‌های بزرگ، بهره‌مند شوید.

۳ مدل از دستگاه‌های جهان‌گستر که قیمت پایینی دارند، عبارت‌اند از:

ارزان‌ترین دستگاه کارتی: مدل JT300
ارزان‌ترین دستگاه کارتی: مدل JT300

بیشتر بخوانید: انواع دستگاه حضور و غیاب؛ برای انتخاب و خرید آگاهانه

ارزان‌ترین دستگاه کارتی: مدل JT300

دستگاه حضور و غیاب JT300 کارکنان را براساس فناوری RFID شناسایی کرده و ساعت ورود و خروج آن‌ها را ذخیره می‌کند. کارکنان برای ثبت حضور باید کارت مخصوص خود را به دستگاه نزدیک کنند.

استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی، ۲ چالش مهم دارد که عبارت‌اند از:

  1. اگر کارکنان کارت خود را گم کنند، ممکن است فرایند حضور و غیاب با اختلال مواجه شود. همچنین باید برای خرید کارت جدید هزینه بیشتری پرداخت کنید.
  2. ممکن است برخی از کارکنان متقلب، حضور فرد غایب را با استفاده از این کارت ثبت کنند.
ارزان‌ترین دستگاه تشخیص اثر انگشت: مدل T200
ارزان‌ترین دستگاه تشخیص اثر انگشت: مدل T200

ارزان‌ترین دستگاه تشخیص اثر انگشت: مدل T200 (گزینه پیشنهادی)

دستگاه حضور و غیاب T200 ظرفیت تشخیص ۵۰۰ اثر انگشت را دارد و ارزان‌ترین دستگاه بیومتریک است. این دستگاه علاوه‌بر اینکه قیمت مناسبی دارد، پاسخگوی نیازهای شرکت‌های کوچک، متوسط و بزرگ است. قیمت این دستگاه از مدل JT300 بیشتر است، اما شما با پرداخت کمی هزینه بیشتر مطمئن می‌شوید که حضور و غیاب کارکنان شما با دقت بالا و بدون خطا انجام می‌شود.

ارزان‌ترین دستگاه تشخیص چهره: مدل TF7000
ارزان‌ترین دستگاه تشخیص چهره: مدل TF7000

ارزان‌ترین دستگاه تشخیص چهره: مدل TF7000

قیمت این دستگاه نسبت‌به دو گزینه قبل کمی بیشتر است. همچنین دستگاه‌هایی با قیمت پایین‌تر از مدل TF7000 وجود دارند. به‌دلیل اینکه دستگاه حضور و غیاب TF7000 دارای سه ویژگی تشخیص اثر انگشت، چهره و کارت مغناطیسی است، آن را معرفی کردیم.

از طرفی ارزان‌ترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره مدل TF7000 است. بنابراین، اگر می‌خواهید با پرداخت کم‌ترین هزینه یک دستگاه با قابلیت تشخیص چهره دریافت کنید، این دستگاه گزینه اقتصادی به‌حساب می‌آید.

بهترین روش برای انتخاب و خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت چیست؟
بهترین روش برای انتخاب و خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت چیست؟

بیشتر بخوانید: ۱۱ نکته کلیدی در خرید دستگاه حضور و غیاب

بهترین روش برای انتخاب و خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت چیست؟

قیمت دستگاه حضور و غیاب براساس عوامل زیادی تعیین می‌شود. برای مثال، تجهیزات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و هزینه نصب و راه‌اندازی دستگاه در تعیین قیمت آن نقش دارند. بنابراین، پس از پرسیدن ارزان‌ترین قیمت از یک شرکت، بلافاصله اقدام به خرید نکنید.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت، از کارشناس فروش یا فنی شرکت سؤال بپرسید که با پرداخت این مبلغ چه خدمات یا لوازم جانبی را همراه با دستگاه دریافت می‌کنید. سپس امکانات دستگاه را باتوجه‌ به نیازهای سازمان بررسی کنید و قیمت آن را با بودجه سازمان تطبیق دهید. درنهایت درباره مناسب‌بودن آن دستگاه برای سازمان خود تصمیم بگیرید.

متأسفانه برخی از شرکت‌های تأمین‌کننده هنگام اعلام قیمت به مشتری، محصول یا خدمات خود را با جزئیات توضیح نمی‌دهند. بنابراین، اگر درباره این موارد با کارشناس فروش شرکت تأمین‌کننده صحبت نکنید، ممکن است هزینه بیشتری را برای خرید و نصب دستگاه پرداخت کنید.

برای مثال، برخی از شرکت‌ها فقط قیمت دستگاه را به مشتری اعلام می‌کنند و برای خرید نرم‌افزار یا نصب دستگاه، هزینه بیشتری را درخواست می‌کنند.

مشاوران شرکت جهان‌گستر چگونه به شما کمک می‌کنند؟

بهترین مزیت شرکت جهان‌گستر این است که کارشناس‌های این شرکت قبل از فروش محصولات یا خدمات، به مشتری‌های خود، مشاوره رایگان ارائه می‌کنند.

اگر قبل از خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت با کارشناس فروش شرکت جهان‌گستر مشورت کنید، علاوه‌بر اینکه درباره قیمت، مزایا و امکانات محصول اطلاعات کافی دریافت می‌کنید، کارشناس‌های این شرکت به شما کمک می‌کنند تا نیازهای سازمان خود در زمینه مدیریت کارکنان را تشخیص دهید و بهترین دستگاه حضور و غیاب را انتخاب کنید.

اجزای سازنده دستگاه حضور و غیاب ارزان چیست؟
اجزای سازنده دستگاه حضور و غیاب ارزان چیست؟

اجزای سازنده دستگاه حضور و غیاب ارزان چیست؟

به‌طور معمول، این دستگاه از دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار تشکیل می‌شود که عبارت‌اند از:

سخت‌افزار دستگاه حضور و غیاب

مهم‌ترین بخش تشکیل‌دهنده دستگاه، سخت‌افزار آن است. بنابراین، باید هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت، مشخصات سخت‌افزاری دستگاه را به‌خوبی بررسی کنید و مطمئن شوید که نیاز سازمان شما را برطرف می‌کند.

برای مثال، اگر در محل نصب دستگاه در سازمان شما مشکل قطعی برق وجود دارد، مطمئن شوید که باتری آن دستگاه توان تأمین انرژی آن را دارد.

همچنین درگاه ارتباطی دستگاه ارزان قیمت را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هنگام انتقال اطلاعات با چالش مواجه نمی‌شوید.

برای مثال، اگر دستگاه به‌دلیل قیمت پایین آن به وای‌فای وصل نمی‌شود، مطمئن شوید که درگاه USB داشته‌باشد.

نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب

شرکت‌های مختلف براساس نیازهایی که تشخیص می‌دهند،  امکانات نرم‌افزار حضور و غیاب را طراحی و برنامه‌نویسی می‌کنند. همچنین این نرم‌افزارها باتوجه‌به تحلیل‌هایی که انجام می‌دهند، امکانات مشخصی دارند.

امکانات نرم‌افزارهای حضور و غیاب محدود هستند و به نسخه‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. اگر قصد خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت را دارید، به ویژگی‌های نرم‌افزار آن توجه کنید، زیرا نرم‌افزارهای رایگان یا ارزان، امکانات کمی دارند.

بنابراین، باید قبل از خرید مطمئن شوید که نرم‌افزار نیازهای سازمان شما در زمینه مدیریت کارکنان را برطرف می‌کند. برای مثال، برخی از نرم‌افزارها علاوه‌بر محاسبه ساعات کاری کارکنان، تعداد مرخصی‌های استحقاقی و استعلاجی آن‌ها را هم حساب کرده و در حقوق آن‌ها اعمال می‌کند.

چه عواملی باعث کاهش یا افزایش قیمت دستگاه حضور و غیاب می‌شوند؟
چه عواملی باعث کاهش یا افزایش قیمت دستگاه حضور و غیاب می‌شوند؟

بیشتر بخوانید: خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان + لیست قیمت ارزانترین دستگاه حضور و غیاب

چه عواملی باعث کاهش یا افزایش قیمت دستگاه حضور و غیاب می‌شوند؟

اگر در جستجوی ارزان‌ترین دستگاه حضور و غیاب هستید، ممکن است با قیمت‌های متنوعی روبرو شوید. شرکت‌های مختلف محصولات خود را باتوجه‌به امکانات و خدماتی که دارند، قیمت‌گذاری می‌کنند. بررسی عوامل تأثیرگذار بر قیمت سیستم حضور و غیاب به شما کمک می‌کند تا تصمیم درستی بگیرید و با پرداخت کمترین هزینه باکیفیت‌ترین محصول و بهترین خدمات را دریافت کنید.

عواملی که در تعیین قیمت دستگاه حضور و غیاب مؤثر هستند، عبارت‌اند از:

خدمات پس از فروش و گارانتی دستگاه

خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت دلیل قانع‌کننده‌ای برای قطع یا محدودکردن خدمات پس از فروش نیست. اگر سیستم حضور و غیاب شما خدمات پس از فروش نداشته‌باشد، پس از خرید آن با چالش مواجه می‌شوید.

برای مثال، ممکن است نیاز به آموزش سیستم حضور و غیاب داشته‌باشید یا دستگاه حضور و غیاب دچار نقص فنی شود. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم شرکتی را انتخاب کنید که پس از فروش محصولات، خدمات پشتیبانی مانند نصب، آموزش و تعمیر دستگاه را ارائه می‌کند.

خوشبختانه، شرکت جهان‌گستر این خدمات را به‌طور حرفه‌ای بر تمام محصولات ارزان قیمت خود ارائه می‌کند. خدمات پس از فروش شرکت جهان‌گستر به شرح زیر است:

مشخصات دستگاه

قیمت دستگاه حضور و غیاب باتوجه‌به امکاناتی که به آن اضافه می‌شود، افزایش می‌یابد. از طرفی هرکدام از این امکانات نیازهای خاصی از سازمان را برطرف می‌کنند.

بنابراین، باید هنگام انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب به نیازهای سازمان خود توجه کنید. برای مثال، اگر شرکت شما دارای ۵۰ کارمند است، نیازی به خرید دستگاهی با ظرفیت تشخیص ۳۰۰۰ چهره ندارید.

درحالت‌کلی، اگر هنگام انتخاب دستگاه به نیازهای سازمان خود توجه کنید، هزینه خرید دستگاه را کاهش می‌دهید و ارزان‌ترین دستگاه را انتخاب می‌کنید.

برخی از ویژگی‌هایی که باعث افزایش قیمت می‌شوند، عبارت‌اند از:

چگونه دستگاه حضور و غیاب هزینه‌های سازمان را کاهش می‌دهد؟
چگونه دستگاه حضور و غیاب هزینه‌های سازمان را کاهش می‌دهد؟

چگونه دستگاه حضور و غیاب هزینه‌های سازمان را کاهش می‌دهد؟

سیستم حضور و غیاب علاوه‌بر اینکه بهره‌وری سازمان را به‌شدت افزایش می‌دهد، باعث کاهش هزینه‌های سازمان می‌شود. اولین تأثیر این دستگاه بر کاهش هزینه‌های سازمان، محاسبه دقیق حقوق و دستمزد کارکنان است.

همچنین تأثیراتی که دستگاه حضور و غیاب بر کاهش هزینه‌ها دارد، عبارت‌اند از:

انضباط شخصی کارکنان را بهبود می‌دهد

پیروی از یک برنامه منظم برای حضور در سازمان به کارکنان کمک می‌کند تا عملکرد خود را بهبود دهند. بنابراین، هزینه‌هایی مانند استخدام نیروهای بیشتر یا پرداخت حقوق اضافه‌کاری حذف می‌شوند.

اطلاعات دقیقی را در اختیار مدیران قرار می‌دهد

اگر به‌عنوان مدیر شرکت به اطلاعات دقیقی از حضور و غیاب کارکنان دسترسی داشته‌باشید، غیبت‌های بی‌مورد کارکنان را به‌طور دقیق تشخیص می‌دهید. سپس برای کاهش غیبت آن‌ها راه‌حل مناسبی پیدا می‌کنید و هزینه مدیریت کارکنان را کاهش می‌دهید.

محاسبه حقوق و دستمزد را دقیق می‌کند

روش‌های قدیمی برای ثبت ورود و خروج کارکنان، توان محاسبه حقوق افراد براساس ساعات کاری آن‌ها را ندارند. از طرفی به‌دلیل اینکه دستمزد کارکنان را کارشناس یا مدیر منابع انسانی محاسبه می‌کند، خطای انسانی باعث کاهش دقت در محاسبه و افزایش حقوق کارکنان می‌شود. نرم‌افزار حضور و غیاب داده‌ها را از دستگاه دریافت کرده و حقوق افراد را به‌طور دقیق محاسبه می‌کند.

برای مشاورۀ رایگان، در اولین فرصت با شما تماس می‌گیریم.

-

تقلب کارکنان را از بین می‌برد

در زمان گذشته، کارکنان متقلب، زمان حضور خود را به‌طور اشتباه و بیش از مقدار واقعی ثبت می‌کردند. امروزه، دستگاه حضور و غیاب بیومتریک، احتمال تقلب و سوءاستفاده برخی از کارکنان را به‌طورکلی حذف کرده است. بنابراین، هیچ‌کدام از اعضای سازمان نمی‌توانند با تغییر داده‌های دستگاه، حقوق اضافی دریافت کنند.

گزارش‌های دقیقی ارائه می‌کند

بعضی از کارکنان به‌دلیل حواس‌پرتی، زمان حضور خود را به‌طور اشتباه گزارش می‌کنند. سیستم‌های دیجیتال این چالش را به‌طورکلی از بین برده‌اند. دستگاه حضور و غیاب زمان ورود و خروج کارکنان را به‌طور دقیق ذخیره کرده و ساعات حضور افراد را با دقت بالا محاسبه می‌کند. درنتیجه، حقوق و مزایای کارکنان به‌طور واقعی و دقیق تعیین می‌شوند.

سخن پایانی

اگر قصد خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت را دارید، برندهای معتبر بهترین گزینه هستند. شرکت‌های نامعتبر با کاهش کیفیت محصول، قیمت آن را پایین می‌آورند. شرکت‌هایی که اعتبار بالایی دارند، ارزان‌ترین محصول را براساس استاندارهای خاصی طراحی می‌کنند.

برای مثال، اگر ارزان‌ترین دستگاه حضور و غیاب شرکت جهان‌گستر را بررسی کنید، متوجه می‌شوید که این محصول کیفیت بالا و امکانات محدودی دارد و برای کسب‌وکارهای کوچک مناسب است. درحالت‌کلی، هزینه‌ای که برای خرید سیستم حضور و غیاب پرداخت می‌کنید، در میان‌مدت جبران می‌شود و در بلندمدت برای سازمان شما سود می‌سازد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام به خرید، قیمت دستگاه‌های جهان‌گستر را با کیفیت آن‌ها مقایسه کنید.

سوالات متداول

ارزان‌ترین دستگاه حضور و غیاب جهان‌گستر چیست؟

۱. ارزان‌ترین دستگاه کارتی: مدل JT300
۲. ارزان‌ترین دستگاه تشخیص اثر انگشت: مدل T200
۳. ارزان‌ترین دستگاه تشخیص چهره: مدل TF7000

چگونه دستگاه حضور و غیاب هزینه‌های سازمان را کاهش می‌دهد؟

۱. انضباط شخصی کارکنان را بهبود می‌دهد ۲. اطلاعات دقیقی را در اختیار مدیران قرار می‌دهد ۳. محاسبه حقوق و دستمزد را دقیق می‌کند ۴. تقلب کارکنان را از بین می‌برد ۵. گزارش‌های دقیقی ارائه می‌کند

منبع: +