فرق بین کارمند رسمی و پیمانی چیست؟ حتما می‌دانید که کارمندان رسمی و پیمانی، در بعضی از موارد شغلی مانند بیمه، نوع پرداخت حقوق و حتی مرخصی با هم تفاوت دارند. این را هم می‌دانید که کارمند پیمانی درواقع یک پله به استخدام رسمی در سازمان یا شرکت، نزدیک‌تر است. در این مقاله قصد داریم فرق بین کارمند رسمی و پیمانی را بررسی کنیم تا اگر به عنوان کارمند پیمانی استخدام شدید، به حقوق خود آگاه باشید. با در جهان گستر همراه باشید تا فرق بین کارمند رسمی و پیمانی را توضیح بدهیم.

ویژگی‌های کار رسمی و پیمانی

کار پیمانی با کار رسمی، در ویژگی‌های واضحی باهم متفاوت‌ هستند. اگر با قرار‌داد پیمانی وارد سازمانی شده‌اید، می‌توانید برای رسمی شدن در این سازمان، امیدوار باشید. کارمندان پیمانی، برای استخدام رسمی جزء، اولیوت‌ هستند. همانطور که می‌دانید کارمند پیمانی شدن، به معنای دائمی بودن شغل نیست.

اگر سازمان ببیند که شما برای کار کردن در آنجا مفید نیستید یا اگر به مواردی عمل نکنید که در قرارداد امضا کرده‌اید، سازمان می‌تواند عذر شما را بخواهد. در طرف مقابل، کارمندان رسمی امنیت شغلی بیشتری دارند. تفاوت دیگر کارمندان رسمی و پیمانی، در مزایایی است که سازمان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

در ادامه مقاله، به طور مفصل درباره کار رسمی و پیمانی باهم صحبت خواهیم کرد. تا اینجای کار بدانید که صرف نظر از نوع، هر کدام از این قراردهای کاری، مزایا و معایب خودشان را دارند.

کار پیمانی چیست؟
کار پیمانی چیست؟

کار پیمانی چیست؟

اگر کار پیمانی را انتخاب می‌کنید، باید بدانید ادامه کار کردن شما برای سازمان فعلی‌تان، بستگی به موضوعات مختلف دارد. این موضوعات، معمولا در قراردادتان آمده‌است. در کار پیمانی، اگر به پیمانی عمل نکنید که امضا کرده‌اید، سازمان می‌تواند شما را اخراج کند. ماندن در این سازمان‌ها، بستگی به نوع عملکرد شما دارد. هرچه کارمند منظم‌تر و کارآمدتری باشید، سازمان برای نگهداری‌تان تلاش بیشتری می‌کند. مثلا، اگر دائماً تأخیر کنید یا از انجام کاری سرباز بزنید که از شما خواسته‌اند، امکان اخراج شدنتان بالا می‌رود.

قراردادهای سازمان‌ها و شغل‌های مختلف نیز با هم متفاوت‌ هستند. یعنی یک منشی و یک کارمند منابع انسانی که در یک شرکت کار می کنند، قرارداد متفاوتی دارند. در قرارداهای استاندارد، در کنار قوانین شغلی، مزایای کارمندان هم ثبت شده است. مزایایی مانند اینکه چند روز تعطیلی یا مرخصی دارید.

شرایط کار پیمانی به چه صورت است؟

اگر کار پیمانی را انتخاب کرده‌اید، باید درباره ویژگی و شرایط کار آن بدانید. مثلا از نوع بیمه و چگونگی محاسبه حقوقتان آگاه باشید. در ادامه شرایط کار پیمانی را بررسی می‌کنیم.

فرق کارمند رسمی و پیمانی در بیمه

بیمه کار پیمانی بستگی به نوع شرکت و سازمانی دارد که در آن مشغول به کار خواهید شد. افرادی که قرار‌داد پیمانی داشته‌باشند، تحت پوشش تامین اجتماعی خواهند بود. اما درباره بیمه بازنشستگی، اما و اگرهایی وجود دارد. اگر کارمند پیمانی نهاد خاص یا دولتی شوید، بیمه بازنشستگی دریافت خواهید کرد. اگر با شرکت‌های خصوصی قرارداد ببندید، اینکه بیمه بازنشستگی داشته باشید یا خیر، بستگی به خود شرکت دارد. عموما شرکت‌های خصوصی، تمایلی به پرداخت بیمه بازنشستگی ندارند.

بیشتر بخوانید: ویژگی‌های مهم یک سیستم مدیریت حضور و غیاب پرسنل کارآمد!

فرق بین کارمند رسمی و پیمانی در حقوق و مزایا

متاسفانه باید بگوییم در بسیاری از سازمان‌ها، حقوق و مزایایی که کارمندان رسمی دریافت می‌کنند، از کارمندان پیمانی بیشتر است. این تفاوت، در نهادهای دولتی بیشتر به چشم می‌آید. چراکه نهادهای دولتی، همچنان به سیستم استخدام سنتی عمل می‌کنند. اما شرکت‌های خصوصی مدرن‌تر، مانند شرکت‌های استارتاپی، تفاوت چندانی بین کارکنان رسمی و پیمانی‌شان قائل نیستند. البته، ناگفته هم نماند که اکثر کارمندان این شرکت‌ها، قرارداد پیمانی دارند.

فرق بین کارمند رسمی و پیمانی در مرخصی و تعطیلات

کارمندان پیمانی باید طبق قراردادشان عمل کنند. در این قرارداد مشخص شده است که چند روز مرخصی، در ماه دارید و در مجموع، چند روز مرخصی در سال خواهید داشت. همینطور، میزان مرخصی‌های استعلاجی هم مشخص شده است. شما به عنوان کارمند پیمانی، باید به این قرارداد عمل کنید و اصولا انعطافی برای افزایش تعداد مرخصی‌های‌تان نیست. عموما شرکت‌ها یک تا دو روز مرخصی در ماه را برای کارمندان پیمانی، در نظر می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: بهترین روش استخدام کارمند چیست؟

در بحث مزایای کار پیمانی، فرق بین کارمند رسمی و پیمانی به چه صورت است؟
در بحث مزایای کار پیمانی، فرق بین کارمند رسمی و پیمانی به چه صورت است؟

در بحث مزایای کار پیمانی، فرق بین کارمند رسمی و پیمانی به چه صورت است؟

مزایای کار پیمانی کم نیست. به خصوص برای افرادی که دنبال تجربه‌های جدیدند. مزایای کارهای پیمانی را باهم بخوانیم:

بیمه مناسب

باید بگوییم در این مورد، وضع کارمندان پیمانی، بهتر از کارمندان قراردادی است. کارمندان پیمانی، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. اما افرادی عموما بیمه ندارند که به صورت قراردادی یا همان پروژه‌ای با شرکت‌ها همکاری می‌کنند. معمولا فریلنسرها جزء این دسته‌ هستند. پس خیال‌تان از بیمه راحت باشد. با این حال، در مبحث قبلی درباره بیمه بازنشستگی توضیح دادیم.

استخدام رسمی

خبر خوش برای کارمندان پیمانی این است که برای استخدام رسمی، جزء اولویت‌های سازمان‌ها قراردارند. به خصوص در سازمان‌ها و نهادهای دولتی. اگر کارمند کارآمد و منظمی باشید، قطعا شانس خوبی برای استخدام رسمی خواهید داشت. همینطور، در آزمون‌های استخدام دولتی، کارمندان پیمانی بعد از شرکت در آزمون و در مرحله گزینش، اولویت دارند.

پوشش بیمه تامین اجتماعی

در ایران تحت پوشش بیمه بودن برای همه مهم است. خوشبختانه کارمندان پیمانی هم تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی‌ هستند. این نوع بیمه، برای کارگرانی بسیار مفید است که در کارخانه‌ها به صورت پیمانی کار می‌کنند. به این صورت که اگر این کارگران و کارمندان در محل کار دچار حادثه شوند، بیمه خسارت از کارافتادگی آن‌ها را می‌دهد.

بیشتر بخوانید: کارمند خرید خدمت چیست؟

کار رسمی چیست؟

کار رسمی یعنی کارمندی که به مدت طولانی در یک سازمان کار می کند. قرارداد رسمی هم، توافق‌های خودش را دارند. اما عموما به سختگیری قرارداد پیمانی نیست. فرق کارمند رسمی و پیمانی بیشتر در مزایایی است که کارمند رسمی دارد. کارمند رسمی حقوق بازنشستگی دریافت خواهد کرد. همچنین سازمان در مرخصی و تعطیلات، با کارمندهای رسمی، منعطف‌تر است.

این تصور اشتباه است که در کار رسمی، امکان اخراج کارمند وجود ندارد. اما گزینه‌هایی که باعث اخراج شدن کارمند رسمی می‌شوند، بسیار محدودتر است. به‌همین دلیل، کم پیش می‌آید که کارمندان رسمی، شغل خود را از دست بدهند.

در بحث مزایای کار رسمی، فرق بین کارمند رسمی و پیمانی به چه صورت است؟

بسیاری از مزایای کار رسمی برای افراد جویای کار، روشن است. با این حال، در این مقاله هم مزایای کار رسمی را باهم بررسی خواهیم کرد

ثبات مالی

قطعا ثبات مالی، اولین چیزی است که به ذهن همه می‌رسند. کارمندانی که مشاغل دائمی دارند، حقوق ثابت و همیشگی را دریافت می‌کنند. یعنی احساس نگرانی در مورد زمان بعدی دستمزد یا میزان آن ندارند. این افراد به ثبات مالی تقریبی می‌رسند و راحت‌تر می‌توانند برنامه ریزی کنند. همینطور، از پاداش‌های مختلف، مانند پاداش عیدی هم بهره‌مندند.

رضایت شغلی

افرادی که شغل دائمی دارند، رضایت شغلی بیشتری هم به دست می‌آورند. این افراد به دلیل دائمی بودن، می‌توانند با محیط کار و همکاران خود، ارتباط عمیق‌تری برقرار کنند. این تصور که کارمندان دائمی، فرصت‌های جدید به دست نمی‌آورند، چندان درست نیست. اتفاقا این کارمندان هم، فرصت کارکردن روی پروژه‌های مختلف و بهبود مهارت‌های خود را خواهند داشت.

 مزایا و پاداش

هر سازمانی، مزایا و پاداش‌های مختلفی برای کارمندان رسمی خود در نظر دارد. کارمندان رسمی دولت هم، مزایای مخصوص به خودشان را دارند. پاداش‌های عیدی، بسته‌های ارزاق یا حتی امکان اسکان در هتل‌های خاص در شهرهای مختلف، از جمله مزایایی است که کارمندان رسمی از آن بهره می‌برند.

بیشتر بخوانید: انواع کارمند در قانون کار؛ نکات مهمی که هر کارمند باید بداند!

مزایای کار رسمی برای سازمان‌ها
مزایای کار رسمی برای سازمان‌ها

برای مشاورۀ رایگان، در اولین فرصت با شما تماس می‌گیریم.

-

مزایای کار رسمی برای سازمان‌ها

قراردادهای رسمی، فقط برای کارمندان پرفایده نیست؛ بلکه سازمان‌ها هم مزایایی دارد. سازمان‌هایی که کارمندان رسمی بیشتر دارند، از ثبات بیشتری هم برخوردارند. البته بیشتر سازمان‌ها، از هر دو نوع کارمند استفاده می‌کنند. بعضی از مزایای کارمندان رسمی برای سازمان‌ها را با هم بررسی خواهیم کرد:

پیش بینی حجم کاری آسان تر

 قراردادهای دائمی به مدیران کمک می‌کند، تا سطوح بهره‌وری کارکنان را بهتر درک کنند. با این امکان، می‌توانند برنامه‌ریزی مناسب‌تری را برای سازمان در نظربگیرند.

ایجاد تصوری از وفاداری

سازمانی که قراردادهای دائمی را به کارکنان ارائه می دهد، در حال ایجاد تصوری از وفاداری است. کارمندان رسمی، سازمان را به چشم خانه دائمی خود می‌بینند. از طرف دیگر، زمانی که کارفرما تلاش می‌کند تا یک رابطه طولانی مدت با کارمندان ایجاد کند، می‌تواند به کاهش نرخ گردش مالی کمک کند.

بیشتر بخوانید: تفاوت کارمند و کارگر چیست؟

مقیاس پذیری بهتر

موقعیت‌های دائمی، به کارمندان امکان رشد و ارتقا را می‌دهد. با فراهم کردن این فرصت، یک کارفرما می‌تواند با گسترش کسب‌وکار خود، برای انجام کارهای متنوع‌تر از مشتریان، از مزایای آن بهره‌مند شود.

مقاله شرکت جهان گستر پارس را درباره فرق کار رسمی و پیمانی خواندید. کار کردن پیمانی و قراردادی، تجربه خاص خودش را به ارمغان می‌آورد. تنوع شغلی، چیزی است که کارکردن پیمان و قراردادی به افراد پیشنهاد می‌دهد. امنیت شغلی و مالی هم ارمغان قراردادهای رسمی برای افراد جویای کار است. برای مشاوره، خرید و یافتن بهترین سیستم حضور و غیاب، می‌توانید با کارشناسان خبره ما در شرکت جهان‌ گستر پارس تماس بگیرید.

سوالات متداول:

در بحث مزایای کار پیمانی، فرق بین کارمند رسمی و پیمانی به چه صورت است؟

۱. بیمه مناسب ۲. استخدام رسمی ۳. پوشش بیمه تامین اجتماعی

مزایای کار رسمی برای سازمان‌ها چیست؟

۱. پیش بینی حجم کاری آسان تر ۲. ایجاد تصوری از وفاداری ۳. ایجاد تصوری از وفاداری ۴. مقیاس پذیری بهتر

منابع: + + + +