اکسس کنترل اثر انگشتی چیست؟
دستگاه اکسس کنترل اثر انگشتی یکی از زیرمجموعه‌های دستگاه‌های اکسس کنترل است.
دستگاه اکسس کنترل هم همان گونه که احتمالا از اسم آن هم فهمیده‌اید؛ دستگاهی است که اجازه‌ی تردد و دسترسی به افراد می‌دهد.
احتمالا بارها در موقعیتی قرار گرفته‌اید که جا گذاشتن کلید در خانه یا محل کار، برایتان دردسر درست کرده و نیاز به کلیدساز برای باز کردن در، پیدا کرده‌اید!
نسل دستگاه‌های اکسس کنترل به بازار آمده‌اند تا این مشکل را برای شما برطرف کنند.
در این مقاله تصمیم داریم با دستگاه‌های کنترل دسترسی بیشتر آشنا شویم و یکی از پرطرفدارترین انواع آن، یعنی دستگاه کنترل دسترسی اثرانگشتی را بیشتر و بهتر بشناسیم.
اگر شما هم علاقه دارید درباره‌ی دستگاه کنترل دسترسی و مزایا و معایب آن بیشتر بدانید، تا انتهای این مقاله همراه ما بمانید!

دستگاه کنترل دسترسی

دستگاه اکسس کنترل چیست؟

دستگاه‌های اکسس کنترل، دستگاه‌هایی هستند که تردد اشخاص و اشیا را بدون دخالت نیروی انسانی کنترل می‌کنند.
هر روزه با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های جدیدتری تولید می‌شود که سطح امنیت و آرامش زندگی انسان را بالا می‌برند و به کیفیت زندگی انسان، رنگ تازه‌ای می‌بخشند.
دستگاه‌های کنترل دسترسی هم، یکی از این دستگاه‌ها به شمار می‌آیند!
این دستگاه‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌شوند که می‌توانند تعیین کنند چه شخصی در چه زمانی به کجا دسترسی باشد!
در حقیقت دستگاه‌های کنترل دسترسی، مجوزی را برای ورود و خروج افراد صادر می‌کنند و مدیران می‌توانند با تهیه‌ی این دستگاه‌ها، تردد پرسنل خود را کنترل کنند و با جلوگیری از ورود و خروج افراد متفرقه، امنیت سازمان خود را بهبود ببخشند.

دستگاه اکسس کنترل

با انواع مختلف دستگاه اکسس کنترل آشنا شوید!

دستگاه‌های کنترل دسترسی، انواع مختلفی دارند و در سازمان‌ها و مکان‌های مختلف، با توجه به نوع نیاز سازمان، از یکی از انواع آن استفاده می‌شود.
پیش از آنکه سراغ اصل مطلب بروم و انواع این دستگاه‌ها را به شما معرفی کنم، باید خدمتتان مطلبی را عرض کنم که راحت‌تر موضوع را متوجه شوید!
از دستگاه‌های کنترل دسترسی هم برای کنترل اشیا استفاده می‌شود و هم برای کنترل تردد اشخاص.
کنترل تردد اشیا شامل روش‌های تگ زدن و RFID هایی است که معمولا در کارخانه‌ها و فروشگاه‌ها، برای جلوگیری از به سرقت رفتن کالاها و رهگیری آن‌ها انجام می‌شود.
همچنین کنترل تردد خودروها در پارکینگ‌های عمومی هم توسط دستگاه‌های کنترل دسترسی اشیا انجام می‌شود.
و اما درباره‌ی دستگاه‌هایی که کنترل تردد اشخاص رو انجام می‌دهند؛ باید بگویم که اصل موضوع مورد بررسی ما در این مقاله همین دستگاه‌ها هستند.
دستگاه‌های کنترل دسترسی برای اشخاص، به انواع زیر تقسیم می‌شوند:

 • دستگاه اکسس کنترل کارتی

دستگاه‌های اکسس کنترل کارتی، بیشتر در محیط‌های اداری با تعداد کارمندان زیاد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
برای استفاده از این نوع دستگاه‌های اکسس کنترل، یک کارت در اختیار کارمندان قرار می‌گیرد و کارمندان با استفاده از این کارت ورود و خروج خود را به دستگاه اعلام کرده و از دستگاه مجوز تردد را می‌گیرند.

 • دستگاه اکسس کنترل با رمز عبور

نوع دیگری از دستگاه‌های کنترل دسترسی وجود دارد که کنترل تردد اشخاص را با استفاده از رمز عبور به انجام می‌رسانند.
به این ترتیب که برای هر فرد، کدی در نظر گرفته می‌شود و فرد با وارد کردن رمز عبور، مجوز عبور از دستگاه و دسترسی به ناحیه‌ی طرف دیگر را خواهد داشت.

 • دستگاه اکسس کنترل اثرانگشتی

در این نوع از دستگاه اکسس کنترل، اجازه‌ی عبور و مرور و تردد با استفاده از شناسایی اثرانگشت برای افراد صادر خواهد شد.
در استفاده از این نوع دستگاه کنترل دسترسی، باید حتما توجه داشته باشید که اثرانگشت شما توسط دستگاه ثبت شود اگر نه گزارشی از تردد شما در سامانه ثبت نخواهد شد و به شما اجازه‌ی عبور داده نخواهد شد.

اکسس کنترل اثر انگشتی

 • دستگاه اکسس کنترل تشخیص چهره

در سازمان‌ها یا اماکنی که سطح امنیتی بسیار بالایی دارند از این دستگاه‌ها استفاده می‌شود.
در این نوع از کنترل تردد، دستگاه چهره‌ی یک فرد را اسکن می‌کند و اگر بتواند چهره‌ی فرد را شناسایی کند، به او اجازه‌ی تردد داده خواهد شد.

موارد کاربرد دستگاه اکسس کنترل

 • سیستم حضور غیاب

بعضی از سازمان‌ها از دستگاه‌های اکسس کنترل، به عنوان دستگاه حضور و غیاب کارکنانشان استفاده می‌کنند.
ساعت ورود و خروج کارکنان از طریق دستگاه کنترل دسترسی ثبت می‌شود و حقوق و دستمزد آن‌ها با توجه به ساعات ثبت شده در سیستم، محاسبه خواهد شد.

 • کنترل ورود و خروج

بعضی دیگر از اماکن، از دستگاه‌های کنترل دسترسی برای کنترل ورود و خروج افراد استفاده می‌کنند.
برای مثال ایستگاه‌های مترو، سالن‌های کنسرت و فرودگاه‌ها از جمله مکان‌هایی هستند که از این دستگاه‌ها به منظور کنترل تردد افراد استفاده می‌کنند.

 • ردیابی کارمندان یا اشیا

یکی دیگر از استفاده‌های جالب از دستگاه‌های کنترل تردد این است که با استفاده از برچسب‌گذاری می‌توانند مکان افراد یا اشیایی که روی آن‌ها برچسب گذاشته‌اند را ردیابی کنند و به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

خرید دستگاه اکسس کنترل

دستگاه اکسس کنترل چگونه کار می‌کند؟

دستگاه اکسس کنترل هم مانند سایر دستگاه‌ها، وظایفی دارد که باید مرحله به مرحله آن‌ها را به انجام برساند.
معمولا دستگاه‌های کنترل دسترسی، وظایف خود را در سه مرحله به انجام می‌رسانند:

 1. ثبت اطلاعات افراد

دستگاه در این مرحله، با استفاده از اثر انگشت، شناسایی چهره و یا دریافت رمز عبور، اطلاعات هر فرد را دریافت می‌کند و در حافظه‌ی خود ثبت می‌کند.
شخص پس از ثبت اطلاعاتش در دستگاه، برای سامانه شناخته شده است و امکان عبور و مرور و تردد به او داده می‌شود.

 1. احراز هویت افراد

دستگاه در این مرحله تصمیم دارد با آنالیز کردن اطلاعات دریافتی، هویت فرد را شناسایی کند و به او اجازه‌ی دسترسی به مناطق تعیین شده را بدهد.

 1. تایید هویت افراد

در این مرحله هم دستگاه با دریافت اطلاعات هویتی افراد و مقایسه‌ی آن‌ها با آنچه که در حافظه‌اش ثبت شده است، یا مجوز عبور را برای شخص مورد نظر صادر می‌کند و یا اجازه‌ی عبور به فرد نمی‌دهد.

دستگاه کنترل دسترسی

اکسس کنترل اثرانگشتی

دستگاه اکسس کنترل اثرانگشتی، دستگاهی است که امنیت بالایی را برای محل کار و زندگی شما فراهم می‌کند.
این دستگاه بر روی در خانه یا محل کار شما وصل می‌شود و اجازه‌ی وارد شدن به افراد ناشناس را نمی‌دهد.
همچنین اگر فرد ناشناسی سعی در ورود به خانه را داشته باشد، از او عکس می‌گیرد و در اختیار صاحبخانه می‌گذارد.
دستگاه اکسس کنترل درب بازکن اثرانگشتی، انتخاب تمام کسانی است که امنیت محل زندگی و کارگاهشان برایشان اهمیت زیادی دارد و نمی‌خواهند به هیچ عنوان، فرد ناشناسی وارد حریم شخصی آن‌ها شود.
از طرف دیگر این دستگاه‌ها مشکلات بسیاری زیادی را نیز برای افراد حل کرده‌اند!
خود شما چند بار به خاطر کلید نداشتن پشت در مانده‌اید؟
یا مجبور شده‌اید برای این که دیگر اعضای خانواده پشت در نمانند، کارهای خود را کنسل کنید و در خانه بمانید؟
دستگاه اکسس کنترل اثرانگشتی، با شناسایی اثرانگشت هر یک از اعضای خانواده‌ی شما، شما را از داشتن هرگونه کلید و کارتی بی‌نیاز می‌کند.

دستگاه کنترل دسترسی

کنترل دسترسی یعنی این که یک فرد در چه زمان و به چه محدوده‌ای دسترسی داشته باشند. دستگاه‌های کنترل دسترسی، تردد و دسترسی افراد را محدود می‌کنند و به آن‌ها اجازه نمی‌دهند که در هر زمانی به هر جایی دسترسی داشته باشند.
دستگاه کنترل دسترسی امنیت بسیاری از سازمان‌ها و مکان‌های حساس را تضمین می‌کنند و اجازه‌ی عبور و مرور و تردد افراد را محدود می‌کنند.
دستگاه کنترل دسترسی تنها به افرادی اجازه‌ی ورود و دسترسی می‌دهد که اثر انگشت یا کارت خاصی برای آن‌ها تعریف شده باشد! اگر این مجوز برای افراد تعریف نشده باشد؛ دستگاه اجازه‌ی عبور و مرور و تردد را برای آن‌ها صادر نخواهد کرد.
البته در مواقع ضروری مانند آتش‌سوزی و نظایر آن، اجازه‌ی تردد به آتش‌نشانان و سایر کادر نجات بخش توسط دستگاه کنترل دسترسی داده خواهد شد اما در شرایط عادی چنین اتفاقی به ندرت می‌افتد.

ویژگی‌های دستگاه اکسس کنترل اثرانگشتی

دستگاه کنترل دسترسی اثرانگشتی قابلیت این را دارد که تا ۱۰۰۰ اثر انگشت و ۱۰۰۰ کارت را در حافظه‌ی خود ثبت کند.
البته اگر شما این دستگاه‌ را برای منزل خود تهیه کنید قطعا نیازی به استفاده از همه‌ی ظرفیت آن نخواهید داشت بلکه این ظرفیت برای سازمان‌هایی با جمعیت زیاد در نظر گرفته شده است.
در حقیقت شما با خرید دستگاه کنترل دسترسی اثرانگشتی صاحب دو دستگاه می‌شوید.
زیرا این سیستم فوق‌العاده قابلیت ثبت کارت شناسایی را هم دارد و شما می‌توانید با توجه به نیاز و عملکردتان، از حالت کارتی یا اثرانگشتی دستگاه استفاده کنید.
بعضی از سازمان‌ها هم برای انجام فرآیند حضور و غیابشان، می‌توانند از دستگاه ‌حضور و غیاب اثر انگشتی شرکت سامانه هوش تجاری مدیریت پایدار استفاده ‌کنند.

اکسس کنترل

قیمت اکسس کنترل

دستگاه اکسس کنترل یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین نمونه‌های تولیدی شرکت سامانه هوش تجاری مدیریت پایدار است.
این دستگاه خارق‌العاده از همان ابتدای تولید و ورود به بازار نظر افراد زیادی را به خود جلب کرد و توانست سقف فروش خود را در همان ایدای تولید، به حد قابل قبولی برساند.
از طرفی قیمت مناسب و امکاناتی که این دستگاه در اختیار مشتریان می‌گذارد از جمله دیگر مزیت‌های دستگاه اکسس کنترل نسبت به سایر دستگاه‌ها است.
قیمت دستگاه اکسس کنترل اثر انگشتی با توجه به خدمات پشتیبانی و گارانتی معتبر پس از فروشی که در اختیار خریدار قرار می‌دهد؛ قیمتی بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه به شمار می‌رود!
شما می‌توانید برای مشاهده‌ی انواع مدل‌ها و لیست قیمت‌های این دستگاه خارق‌العاده، به سایت ما مراجعه کنید و با تماس با کارشناسان ما، از به روزترین قیمت‌های دستگاه اکسس کنترل همراه با تخفیف‌های آن مطلع شوید!

خرید دستگاه اکسس کنترل

اگر همین امروز تصمیم به خرید دستگاه اکسس کنترل گرفته‌اید؛ وقت را هدر ندهید و همین الان با کارشناسان واحد فروش ما تماس بگیرید!
شرکت ما با بیش از ۲۰ سال سابقه‌ی درخشان در زمینه‌ی تولید دستگاه‌های حضور و غیاب، یکی از موفق‌ترین و با تجربه‌ترین تولیدکننده‌های دستگاه دستگاه کنترل دسترسی اثر انگشتی است.
در ضمن شما میتوانید با تماس با شرکت جهان ستر پارس از وضعیت تخفیف دستگاه‌ها و جشنواره و شرایط فروش ویژه‌ی ما بهره‌مند شوید!

شرکت های تولید کننده ی دستگاه حضور و غیاب

اگر تصمیم به خرید دستگاه‌های حضور و غیاب گرفته باشید احتمالا نام شرکت‌های ایرانی و خارجی بسیاری را در لیست تحقیقاتتان پیدا می‌کنید و شاید مردد مانده باشید که از کدام خرید کنید که بتواند تا یک عمر برای شما دستگاه حضور و غیاب بماند و تمامی نیازهای شما را برطرف کند.
بگذارید همین ابتدا با یک دسته‌بندی کلی، تکلیف خودمان را روشن کنم تا راحت‌‌تر بتوانید انتخاب کنید.
شرکت‌های خارجی تولید کننده‌ی دستگاه حضور و غیابی که معمولا می‌توانید دستگاه‌هیشان را در بازار پیدا کنید عموما دو دسته‌اند:
شرکت‌های خارجی معتبری که کالاهایشان در بازار موجود است و معمولا هم کیفیت قابل قبولی دارد اما به دلیل تحریم‌ها و گران شدن قیمت دلار، قطعا تفاوت قیمت بسیار زیادی بین نمونه‌های خارجی و ایرانی این دستگاه‌ها وجود دارد.
البته قطعا این دستگاه‌های درجه یک خارجی، کارآیی بسیار بالایی دارند اما مشکل این دستگاه‌ها در اینجاست که به دلیل این که توسط بیشتر کشورهای سازنده‌ی این دستگاه‌ها، تحریم هستیم عملا خدمات پشتیبانی و پس از فروش منتفی می‌شود و اگر دستگاه شما خراب شود یا مشکل غیرمنتظره‌ای برای آن پیش بیاید عملا تعمیر کردن آن کار هر کسی نیست!
از طرفی نوع دیگر دستگاه‌هی حضور و غیاب خارجی، اجناس درجه سوم و بنجل چینی هستند که اگرچه در ظاهر، چیزی کم از دستگاه‌های مشابه خود ندارند؛ اما در حقیقت این فقط ظاهر قضیه است و شما نباید گول ظواهر را بخورید!
زیرا پس از مدتی همین دستگاه‌های به ظاهر خوب، کارآیی خود را از دست می‌دهند و تعمیرپذیر هم نیستند.
از طرفی امکان به روزرسانی و ارتقای نرم افزار نیز برای آن‌ها وجود ندارد و پس از مدتی نمی‌تواند نیازهای شرکت شما را برطرف کند!
پس فقط می‌ماند خریدن کالای ملی و نمونه‌های ایرانی دستگاه حضور و غیاب که علاوه بر شرکت سامانه هوش تجاری مدیریت پایدار، شرکت‌های بسیار دیگری هم در زمینه‌ی تولید دستگاه حضور و غیاب فعالیت می‌کنند.
دستگاه حضور و غیاب راهکار سازمان های بزرگ برای کنترل پرسنل است.
شما می‌توانید با یک بررسی ساده و مقایسه بین قیمت دستگاه حضور و غیاب و کارکرد محصولات، بهترین نمونه‌ی مد نظر خود را انتخاب کنید.
یکی از مزیت‌های خرید کالای ایرانی این است که معمولا دستگاه‌های حضور و غیاب ایرانی خدمات پس از فروش، خدمات حین فروش و گارانتی‌های معتبری دارند و در صورت خرابی دستگاهتان می‌توانید بر روی کمک و پشتیبانی شرکت‌ها حساب کنید.
از طرفی قیمت‌های آنان بسیار کمتر از نمونه‌های شناخته شده‌ی خارجی است که دارند همان خدمات را ارائه می‌کنند و امکان به روزرسانی نرم افزار هم برای آنان وجود دارد!
پس پیشنهاد ما به شما این است که اگر تصمیم به خرید دستگاه حضور و غیاب دارید، حتما سری هم به نمونه های ایرانی بزنید! مطمئن باشید که پشیمان نمی‌شوید!

دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی

جمع‌بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با دستگاه‌های اکسس کنترل آشنا کنیم و یکی از محبوب‌ترین انواع آن یعنی دستگاه‌های اکسس کنترل اثرانگشتی را بهتر بشناسیم.
هر روزه علم در حال پیشرفت است و فرصت‌های آسایش و راحتی را بیش از پیش برای انسان فراهم می‌کند.
در این مقاله یاد گرفتیم که

 • دستگاه اکسس کنترل چیست؛
 • انواع مختلف آن کدامند؛
 • این دستگاه بیشتر برای چه اهدافی استفاده می‌شود؛
 • نحوه‌ی عملکرد آن به چه صورت است؛
 • دستگاه اکسس کنترل اثرانگشتی چیست؛
 • در آخر هم با ویژگی‌های دستگاه کنترل دسترسی اثرانگشتی آشنا شدیم!

شما هم اگر به دنبال این هستید که امنیت محل کار و زندگیتان را افزایش دهید، حتما از دستگاه‌های کنترل دسترسی ما استفاده کنید.
کارشناسان ما در واحد فروش آماده‌اند تا به هرگونه سوال و مشکل شما در ساعات اداری و غیر اداری پاسخگو باشند. پس همین الان با شماره‌ی زیر تماس بگیرید.
امیدوارم از خواندن مقاله لذت برده باشید!

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

.