در این روزهایی که همه‌ی سیستم‌ها به سمت هوشمندی و دیجیتال می‌روند، در بسیاری از هتل‌ها شاهد قفل‌های کارتی و کلیدهای کارتی بوده‌ایم.
ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام رزرو و استفاده از اتاق‌های هتل، از این قفل‌های کارتی استفاده کرده باشید.
اگر برایتان سوال شده که این قفل‌های کارتی هتل‌ها چگونه کار می‌کنند و چه مزایا و معایبی برخوردار هستند، تا انتهای این صفحه همراه ما باشید.

قفل های کارتی هتل و مزایای آنها

قفل‌های کارتی و دیجیتالی هتل‌ها

قفل‌های کارتی ممکن است نسبت به قفل‌های مکانیکی هزینه‌ی زیادتری داشته باشند اما نسبت به قفل‌های مکانیکی هزینه‌ی نگهداری کمتری دارند و یک عمر برایتان کار می‌کنند و از امنیت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند.
پس استفاده از قفل‌های دیجیتالی هم مقرون به صرفه است و هم استفاده از آن‌ها بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.
این نوع قفل کارتی هتل، راهکاری بسیار آسان برای راحتی مسافران جهت ورود به اتاق در هتل است که به وسیله‌ی نرم افزارهای  مخصوص، مسافران  می‌توانند از آن استفاده کنند.

قفل‌های کارتی هتل و مزایای آن

قفل‌های کارتی و دیجیتالی مزایا و ویژگی‌های زیادی دارند که به محبوبیت آن‌ها کمک می‌کند
مهم‌ترین ویژگی قفل‌های کارتی، مانند سایر سیستم‌های هوشمند و دیجیتالی، عدم استفاده از کلید است که خود باعث بالا رفتن امنیت در هتل‌ها می‌شود.
هنگام استفاده از این کلیدهای کارتی دیگر ناچار به حمل دسته کلید نیستید وهمچنین می‌توانید محدودیت‌های زمانی و قابلیت استفاده از راه دور را نیز برای استفاده از این کارت‌ها را تعیین کنید.

 •  گزارش همه‌ی ترددها از درب ورودی درسیستم ثبت می‌شود.
 • به دلیل اینکه این کلیدهای کارتی غیر قابل کپی هستند، از امنیت بالایی برخوردارند.
 • برای انواع مختلف  آپارتمان‌ها و واحدهای مسکونی قابل نصب و استفاده هستند.
 • استاندارد امنیتی بالایی دارند.

از دیگر ویژگی‌های این قفل‌ها این است که می‌توان آن‌ها را از راه دور و با استفاده از تلفن همراه کنترل و مدیریت کرد.
بسیاری  از میهمانان VIP در هتل‌های بزرگ جهان علاوه بر کارت اشتراک، نرم افزار مخصوص کنترل قفل هتل را نیز بر روی گوشی خود نصب دارند و می‌توانند به راحتی و از راه دور ورود و خروج به اتاق خود را کنترل کنند.

دستگیره کارتی هتل

انواع کلیدهای کارتی در هتل‌ها

معمول‌ترین نوع کارت‌های هتلی، کارت‌های مغناطیسی هستند که مانند کارت‌های عابر بانک، با یک نوار مغناطیسی و به صورت کشیدنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
اما به جز این مدل معمول، مدل‌ها و انواع دیگری از قفل‌های کارتی نیز وجود دارند که در ادامه نام می‌بریم.

 • کارت‌های شناسایی دارای عکس
 • کارت‌های دارای بارکد
 • کارت‌های هوشمند
 • کارت‌های مجاورت

از این کارت‌ها برای دسترسی به اتاق‌های هتل، آسانسور و دیگر قسمت‌های ساختمان استفاده می‌شود.

کارت های مغناطیسی چگونه درب را باز می کنند؟

کارت‌های مغناطیسی یک نوار مغناطیسی دارند که حاوی اطلاعات خاصی از  مهمانانهتل می‌باشد. معمولا شماره دسترسی کاربر قابل شناسایی‌ترین اطلاعات ذخیره شده روی این کارت‌ها است.
پرسنل در هنگام پذیرش تمام اطلاعات مسافر را در مرحله‌ی چک این ثبت می‌کنند و یکمحدوده‌ی زمانی برای استفاده از آن تا زمان چک اوت تعریف می‌کنند.
قفل در به محض اینکه آن نوار مغناطیسی را شناسایی کند باز می‌شود. فقط کافی است که مسافران و مهمانان کارت خود را جلوی کارتخوان روی قفل در قرار  دهند.

قفل الکترونیکی هتلی

چرا باید از قفل‌های کارتی هتل استفاده کنیم

کارت‌ها بسیار سبک‌تر و کم حجم‌تر دسته کلیدها هستند و دسترسی آسان و سریع‌تری به مناطق مختلف فراهم می‌کنند. برای  استفاده از آن‌ها نیاز به یادآوری هیچ بارکد و یا رمزی نیست و این خود یک مزیت بسیار مهم است.
استفاده از قفل‌های کارتی امنیت بالایی دارد زیرا هنگام از دست دادن و یا گم شدن کارت، نیاز به تعویض قفل نیست، چرا که همه‌ی دسترسی‌های مربوط به یک کارت گمشده به سادگی می‌تواند حذف  شود.

ویژگی جدید درهای کارتی هتل

یک ویژگی جدید و کاربردی که به قفل‌های کارتی هتل‌ها اضافه شده این است که بر اساس مدت اقامت شما در هتل، به شما اجازه‌ی ورود به بخش‌های مختلف را می‌دهند.
مثلا اگر شما در اتاق‌های درجه یک هتل اقامت داشته باشید، اجازه‌ی ورود به قسمت‌های وی آی پی مثل رستوران مخصوص و … را نیز دارید.
اما اگر در اتاق‌های معمولی اقامت داشته باشید، از ورود شما به بخش‌های وی آی پی هتل جلوگیری می‌شود و اجازه‌ و دسترسی ورود را ندارید.

ویژگی‌های استفاده از قفل‌های کارتی

 • با نصب قفل‌های کارتی هتل، امکان کنترل رفت و آمد مسافران و مهمان‌ها توسط رئیس هتل وجود دارد.
 • کارت خدمتکاران با زمان‌بندی مشخص برای کنترل ورود و خروج خدمتکاران به اتاق‌های هتل.
 •  امکان استفاده از کارت Emergency برای باز کردن تمام درب ها در حالت های اضطراری مثل آتش سوزی.
 •  امکان حذف کارت های مفقود شده و صدور کارت جدید برای قفل کارتی نصب شده وجود دارد.

قفل های کارتی هتل

در انتها

قفل کارتی هتل در هر نوعی که باشد می‌تواند کمک بزرگی به امنیت و نظم هتل کند چرا که امکان کپی برداری از کارت‌ها وجود ندارد و همه‌ی مسافران برای استفاده از این کارت‌ها یک محدوده زمانی مشخص دارند.
با توجه به خسارت‌های ناشی از قفل‌های مکانیکی مانند گم شدن کلید و سرقت و نیاز به تعمیر متعدد و کپی از کلیدها، و همچنین با توجه به مزایای بسیاری که قفل‌های کارتی دارند، استفاده از این قفل‌ها بسیار عاقلانه و مقرون به صرفه است.
برای دریافت مشاوره رایگان و همچنین اطلاع از قیمت‌ها همین حالا با پشتیبانی شرکت جهان گستر پارس تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

.