همانطور که می‌دانید، این روزها به دلیل شرایط کرونا بیشتر مشاغل و کسب و کارها یا تعطیل شده‌اند و یا به سمت دورکاری رفته‌اند.
دورکاری در این شرایط بهترین و مناسب‌ترین راه برای در امان ماندن از ویروس کرونا و همچنین از دست ندادن شغل فعلی‌تان است.
در این مقاله قصد  داریم تا با مزایای دورکاری و همچنین راه‌های کنترل کارمندان دورکار را برایتان شرح دهیم.
تا انتهای این صفحه همراه ما باشید.

دورکاری کارمندان دولت

چرا افراد و شرکت‌ها به سمت دورکاری می‌روند؟

دلیل انتخاب شغل دورکاری، توسط افراد مختلف، متفاوت است. افراد به دلیل داشتن شرایط و مشغله‌های مختلف، دانشجو بودن، چند شغله بودن، و در حال حاضر هم به دلیل شرایط کرونا، دورکاری را انتخاب می‌کنند.
دورکار بودن از همه نظر هم برای مدیران و هم برای کارمندان صرفه اقتصادی دارد.
وقتی کارمندی دورکار باشد، نیازی به مصرف سوخت و پرداخت کرایه برای حمل و نقل ندارد و  زمان اضافه برای رفت و آمد هدر نمی‌دهد.
با داشتن شغل دورکاری، بسیاری از هزینه‌های روزانه‌ی غیر ضروری برای افراد حذف می‌شود و این مزیت خیلی بزرگی است.
شرکت‌ها هم دلایل مختلف و قابل قبولی  برای پذیرفتن نیروی دورکار دارند.
وقتی مدیران برای شرکت خود به صورت فریلنسری (دورکاری) نیرو می‌گیرند، برایشان بسیار مقرون به صرفه‌تر از نیروی ثابت و حاضر در شرکت است. چراکه حقوق نیروی دورکار به نسبت کمتر از نیروی حاضر و شرکت است.
از طرفی هزینه‌هایی مثل بیمه، تجهیزات مختلف مثل سیستم کامپیوتری برای کارگزار حذف می‌شود و وی هزینه‌ی کمتری برای تهیه‌ی ملک و امکانات خرج می‌کند.
به این دلیل است که شرکت‌ها به سمت دورکاری می‌روند.

دورکاری برای فریلنسر چه مزایایی دارد؟

مهم‌ترین خوبی دورکاری برای فریلنسر این است که در صورت دورکار بودن زمان کاری افراد دست خودشان است و می‌توانند در طول شبانه روز تایم کاری خود را تقسیم کنند و نسبت به توانایی خود در طول روز کارشان انجام بدهند.
افرادی که به دلیل شرایط مختلف امکان حضور در شرکت را ندارند می‌توانند در منزل و هر مکان دیگری کار کنند و درآمد داشته باشند. در این صورت آمار افراد بیکار هم کمتر می‌شود و هر کس با توجه به مهارتی که دارد می‌تواند شغل مورد نظرش را پیدا کند.
دورکار بودن افراد را از محدودیت‌ها و چهارچوب‌های شرکت دور می‌کند و فرد می‌تواند رئیس خود باشد که این یک مزیت بزرگ برای افرادی است که از داشتن چهارچوب در محیط کار خسته هستند.

دورکاری کارمندان تهران

با دورکاری می‌توان به صورت دوشیفتی کار کرد!

برخی از سازمان‌ها با توجه به بخش‌های مختلفی که دارند، ممکن است امکان استخدام همه‌ی نیروها به صورت دورکار را نداشته باشند.
گاهی اوقات نیاز است که حتما کارمند در شرکت حضور داشته باشد تا پیگیری تماس‌ها و موارد  این چنینی را انجام دهد.
در برخی شراط کارمندان می‌خواهند که علاوه بر شیفت حضوری، یک شیفت هم به صورت دورکار داشته باشند. و یا اینکه به صورت پار وقت در هفته روزهایی را حضوری و روزهایی را دورکار باشند.
این روزها به دلیل شرایط کرونا، بیشتر شرکت‌ها تعدادی از نیروهای خود را به طور کامل دورکار کرده‌اند و یا به صورت شیفتی در روزهای هفته نیروهای حضوری و دورکار را تقسیم کرده‌اند تا محیط شرکت شلوغ نشود و امکان انتقال ویروس کرونا به حداقل برسد.
حالا مشکلی که در این شرایط به وجود می‌آید این است که چگونه باید کارمندان دورکار و کارمندانی که به صورت دو شیفتی، حضوری و غیرحضوری
کار می‌کنند را مدیریت کنیم  تا کارکرد افراد پایین نیاید.
در پاراگراف‌های بعد، جواب این سوال را می‌گیرید.

چگونه می‌توان کارمندان دورکار را کنترل و مدیریت کرد؟

در نرم افزار تحت وب این شرکت بخشی وجود دارد که کاربران می‌توانند در آن بخش با شماره پرسنلی خود وارد سامانه خود شوند و درخواست دورکاری را در آن به ثبت برسانند.
نرم افزار تحت وب، بخشی از سیستم حضور و غیاب است که وجودش در همه‌ی شرکت‌ها و سازمان‌ها از واجبات است.
بخش  دیگری از سیستم حضور و غیاب، مربوط می‌شود به خود دستگاه حضور و غیاب.

نحوه حضور و غیاب در زمان شیوع کرونا

مدیریت کارمندان دورکار به کمک دستگاه و نرم افزار حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب این روزها در همه‌ی شرکت‌ها و سازمان‌ها دیده می‌شود. این دستگاه انواع مختلفی دارد که هر سازمان با توجه به شرایط و نیازهایش دستگاه مورد نظر را انتخاب می‌کند.
دستگاه حضور و غیاب در نزدیک‌ترین محل به درب ورودی نصب می‌شود و افراد بعد از ورود و خروج از شرکت، ساعت دقیق رفت و آمد خود را به ثبت می‌رسانند.
از این طریق مدیران می‌توانند کنترل دقیقی روی ساعت کاری کامندان و مرخصی‌ها و اضافه‌کاری‌ها داشته باشند و همچنین از این طریق می‌توان فهمید که کارمندان چه روزهایی را حضوری کار کرده‌اند و چه روزهایی دورکار بوده‌اند.

نرم افزار تحت وب شرکت سامانه هوش تجاری مدیریت پایدار

همان طور که متوجه شدید، دستگاه حضور و غیاب در هر مدلی که باشد، برای اینکه مدیران بتوانند به راحتی بر روند کار کارمندان کنترل و مدیریت داشته  باشند، لازم است که از یک نرم افزار حضور و غیاب تحت وب و یا نرم افزار تحت ویندوز برای اینکار استفاده کنند
نرم افزار تحت وب شرکت سامانه هوش تجاری مدیریت پایدار، ویژگی‌های زیادی دارد.
در این نرم افزار امکان کنترل عملکرد کارمندان وجود دارد، می‌توان روی حقوق و دستمزد، عیدی و پاداش و مزایا، مرخصی‌ها و تاخیرها کنترل کامل داشت.
از همه‌ی این‌ها مهم‌تر اینکه، در نرم افزار تحت وب، هر فرد سامانه‌ی مختص خودش را دارد.
برای کارمندانی که می‌خواهند به صورت دورکار باشند و یا اینکه دوشیفت کار کنند، این یک مزیت خیلی بزرگ است که می‌توانند با شماره پرسنلی خودشان وارد سامانه شوند و درخواست دورکاری بدهند.
یعنی انتخاب کنند که در این روز و این ساعت  می‌خواهند دورکار باشند. و می‌توانند دوشیفت کار کنند و یک شیفت را دورکار باشند.

دورکاری در بهمن ماه

کلام آخر

در این مقاله درباره‌ی دورکاری و مزایای دورکاری به‌ویژه در دوران کرونا صحبت کردیم و دانستیم که در بعضی شرایط و موقعیت‌ها دورکاری می‌تواند بهترین گزینه برای شرکت‌ها و سازمان‌ها باشد.
همچنین خواندیم که برای اینکه مدیران بتوانند روی کارمندان دورکار کنترل کامل را داشته باشند، نیاز است که این کار به کمک دستگاه و نرم افزار حضور و غیاب شرکت هوش تجاری انجام شود.
برای دریافت اطلاعات کامل‌تر درباره‌ی نرم افزار های حضورو غیاب‌، همین حالا با پشتیبانی شرکت تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

.